Zabawy na śniegu klasy I i III-witamy zimę-16.12.2023

Nareszcie zawitała do nas zima, więc z wielką ochotą wykorzystaliśmy świeży śnieg, lekki mróz, oraz  przyjemne słoneczko, aby wykorzystać zimową aurę. Wszyscy bardzo się  cieszyliśmy z tego rzadkiego widoku. Biały puszek pokrył nasze boisko więc do szaleństwa mieliśmy dużo miejsca.

Dzieci  szalały z radości, rzucały się śnieżkami, lepiły bałwanki, robiły orzełki, turlały się po śniegu, chodziły po swoich śladach, a uśmiechy nie schodziły im z twarzy. Oprócz zabawy postanowiliśmy  zbadać właściwości śniegu. Co się z nim stanie gdy przyniesiemy go do klasy, czy jest słodki, czy słony, czy ciepły czy też zimny. To było wesołe wyjście choć jednorazowe, bo śnieg szybko stopniał, ale  miejmy nadzieję, że śnieg jeszcze do nas zawita i będziemy mogli powtórzyć zimowe harce.

Autor: Wychowawczyni klasy I i III