Lekcja geografii. Temat: Energetyka w Europie-27.01.2023

W dniu 27.01.2023 r. odbyła się lekcja dotycząca energetyki w Europie. Podczas zajęć wykorzystano pomoce dydaktyczne pozyskane w ramach projektu Laboratoria przyszłości. Uczniowie mieli możliwość pracy z takimi pomocami, jak: klocki Gigo – energia wiatrowa i klocki Gigo – energia wodna.

Podczas zajęć uczniowie ćwiczyli umiejętność pracy w grupie, umiejętność komunikowania się oraz wykonywania zadań praktycznych. Zdobyli wiedzę na temat odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii, możliwości ich wykorzystania oraz wpływu na środowisko przyrodnicze. Modele skonstruowane przez uczniów znajdują się poniżej.