Warsztaty tkackie w klasie drugiej - 06.02.2022

Dzięki sprzętom pozyskanym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości 6 lutego 2023r. uczniowie klasy drugiej wzięli udział w warsztatach tkackich, tworząc własne makatki. Rękodzieło jest dziedziną sztuki, która pozwala z jednej strony na ekspresję artystyczną, a z drugiej daje praktyczne umiejętności. Pozwala trenować: wytrwałość, koncentrację uwagi, skupienie. Prace ręczne uspokajają i pozwalają na wyciszenie emocji oraz  usprawnienie koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z budową krosna ręcznego i jego możliwościami. Dzieci za pomocą ramy krosna tkali makatki. Podczas ich tworzenia panowała bardzo dobra atmosfera, gdyż była to okazja do znakomitej zabawy. Dzięki tym zajęciom uczniowie mogli rozwijać kreatywność, zdolności wyobrażania, wymyślania i produkowania czegoś nowego, oryginalnego. Wspieranie dzieci w odkrywaniu i pogłębianiu własnych pasji, zainteresowań i talentów od najmłodszych lat jest niezwykle ważne. Być może dzisiejsze zajęcia zainspirują uczniów do podjęcia wyzwania jakim jest rękodzieło. Życzę wytrwałości i dobrej zabawy.

Autor: Wychowawczyni klasy II