Zagadkowy Dzień Dziecka w Escape Roomie Let Me Out-01.06.2023

1 czerwca 2023 roku uczniowie klasy V wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie, zabawa, nauka i nowe doznania w ESCAPE ROOM.

Zadaniem graczy było pokonać sekwencję zagadek w specjalnie zaaranżowanych pomieszczeniach, w określonym czasie. By tego dokonać musieli przełamać sporą ilość szyfrów, skojarzyć nieoczywiste elementy, by finalnie dotrzeć do mety. Klucz do sukcesu - współpraca, logiczne myślenie i duża dawka kreatywności.

Uczniowie podzieleni na 2 zespoły-wybrali następujące gry:

1. Zakład karny - Cela więzienna, wieloletni wyrok w perspektywie i brak nadziei na przedterminowe wyjście, mimo niesłusznego wyroku. Ktoś ich wrobił; nie mają wyjścia, muszą ratować swoja skórę! Od kilku miesięcy pracują nad planem ucieczki… Klawisz jest tuż obok, słychać jego kroki, znajomy kaszel i dźwięk kluczy. Mają ostatnią szansę, by dzisiejszej nocy uciec i poza murami spróbować oczyścić się z zarzutów!
  2. Tajemnica Księgi Lasu - ten Las kryje wiele zagadek, magii i tajemnic. Niejeden tu zabłądził. Legenda głosi, że jeśli przed północą nie opuści się terytorium lasu wtedy na wieczność staniecie się jego częścią. Do północy została już tylko godzina, uczniowie muszą odnaleźć Mistyczną Księgę, która wskaże im drogę.

Po tej ekscytującej przygodzie wszyscy poszli się na ciepły posiłek, gdzie spokojnie mogli porozmawiać, wymienić się wrażeniami i zregenerować siły. Następnie grupa udała się ponownie na dworzec kolejowy, by wrócić do swoich domów. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z organizacji wyjazdu.

Autor: Marta Pilszak – wychowawca klasy V