Rodzinny Dzień Sportu-03.06.2023

W dniu 03.06.2023r. nauczyciele oraz rodzice z naszej szkoły i przedszkola w Bukowie Śląskiej zorganizowali Rodzinny Dzień Dziecka- Święto Sportu Szkolnego. Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor szkoły. Wśród zaproszonych gości pojawili się  Zastępca Burmistrza, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu i Pani sołtys Kamiennej oraz dwóch radnych Gminy Namysłów. Uroczystość rozpoczęto występem uczniów klasy I-III z okazji Dnia Mamy i Taty. W programie imprezy znalazły się konkurencje sportowe przygotowane dla dzieci i rodziców oraz inne atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków.

Galeria zdjęćtutaj

Dla uczniów przygotowano mini zawody sportowe: wyścigi rzędów, sztafety z prowadzeniem piłki, skoki w workach z rodzicem, sadzenie ziemniaków, rozgrywki w ringo, skoki z miejsca dodawane z rodzicem. Dzieci z klas I-III korzystały w tym czasie z urządzeń rekreacyjnych- przy boisku szkolnym rozstawiono dmuchane zjeżdżalnie, przygotowaną specjalnie na ten dzień, a dla chętnych, zaserwowano popcorn, gofry, ciasto, watę cukrową i napoje chłodzące. Na obiad każdy zjadł pieczone kiełbaski, a na deser wszystkie dzieci dostały pyszne lody. Finałem tego szczególnego dnia był mecz uczniów z rodzicami w piłce nożnej klas I -VIII oraz przeciąganie liny pomiędzy rodzicami i uczniami. Wszyscy uczestnicy poszczególnych konkurencji świetnie się bawili. Słoneczna pogoda, wesołe zabawy przy muzyce dostarczyły nam niesamowitych wrażeń, a spora dawka sportowej adrenaliny pozwoliła w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dzień. Sprawna organizacja, ciekawe konkurencje  oraz duże zainteresowanie ze strony uczniów i rodziców utwierdzają nas w przekonaniu , że warto co roku organizować takie imprezy.