Wyniki szkolnego konkursu pod nazwą „Pięknie czytam”-07.06.2023

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dnia 07 czerwca 2023r. uczniowie klas I-VIII przystąpili do szkolnego konkursu pod nazwą „Pięknie czytam”. Celem konkursu była popularyzacja czytania książek. Uczniowie czytali na głos wybrany przez siebie fragment ulubionej książki.

Mogliśmy usłyszeć fragmenty z takich książek, jak: „Zwiadowcy”, „Sherlock Holmes Pies Baskervilleów”, „ Szafir, psiak na medal”, „Harry Potter” czy „Mikołajek”.   Komisja zwracała szczególną uwagę na dykcję, interpretację i poprawność czytanego fragmentu. Uczniowie zostali nagrodzeni w kategorii klas I-III i IV-VIII. Poziom czytanych fragmentów książek był bardzo zróżnicowany i wysoki. Cieszy fakt, że uczniowie posiadają w swojej biblioteczce domowej ulubione książki i mają odwagę zaprezentować swoje umiejętności głośnego czytania tekstu. Dziękuję wszystkim uczestnikom za liczny udział w konkursie.

I miejsce – Agata Łotocka kl. 2

II miejsce – Hanna Rzempowska kl. 3