Aleja Lipowa – pszczela oaza pszczoły chcą mieszkać w lesie-realizacja zajęć w ramach projektu „Klasa z drewna ” 23.11.202

W dniu 23 listopada 2023 r. zostały przeprowadzone zajęcia w klasie 1 w ramach realizacji projektu „Aleja Lipowa- pszczela oaza” organizowanego w ramach konkursu „Klasa z drewna” którego środki pochodzą z Funduszu  Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli dziś w bardzo ciekawych zajęciach. Celem zajęć było poznanie roli pszczół w przyrodzie, rozwijanie pasji poznawania zjawisk przyrodniczych oraz rozwijanie umiejętności analizowania obserwowanych zjawisk.

Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli dziś w bardzo ciekawych zajęciach. Celem zajęć było poznanie roli pszczół w przyrodzie, rozwijanie pasji poznawania zjawisk przyrodniczych oraz rozwijanie umiejętności analizowania obserwowanych zjawisk,

Analizowany przez uczniów wiersz Magdaleny Kot pod tytułem "Pszczoły" nasunął im odpowiedzi na wiele pytań dotyczących pszczół. Pierwszoklasiści rozmawiali na temat zawodu Bartnika oraz Pszczelarza, zapoznali się z budową pszczoły oraz cyklem jej życia. Na koniec zajęć wybrali się do naszej "Klasy z Drewna" w której mieli przyjemność pracować z materiałem zaprezentowanym na różnych stacjach.