W krainie zmysłów: Poznawanie przyrody.-realizacja zajęć w ramach projektu „Klasa z drewna ” 24.11.2023

W dniu 24 listopada 2023 r. zostały przeprowadzone zajęcia dla przedszkolaków grupy Słoneczka, w ramach realizacji projektu „Aleja Lipowa- pszczela oaza” organizowanego w ramach konkursu „Klasa z drewna” którego środki pochodzą z Funduszu  Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych, część zajęć odbywało się w sali w przedszkolu. Dzieci na początek przypomniały sobie "Leśny Kodeks", jak prawidłowo należy zachować się w lesie i nabyły umiejętności opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt. Dzieci za pomocą wszystkich zmysłów rozpoznały cechy charakterystyczne danego drzewa, a następnie dopasowywały swoje odczucia do ilustracji. W ten sposób dzieci poznały gatunki drzew, które możemy spotkać w lesie. Na koniec dzieci przeszły po ścieżce sensorycznej wykonanej z różnych "darów lasu". Po skończonych zajęciach w sali, przedszkolaki udały się na plac zabaw, gdzie wspólnie zagrały w "leśne memory".