Warsztaty z leśnikiem-realizacja zajęć w ramach projektu „Klasa z drewna ” 29.11.2023

Dnia 29.11.2023r przedszkolaki w Bukowie Śląskiej wzięli udział w wyjątkowych zajęciach realizowanych w ramach projektu „Aleja Lipowa- pszczela oaza” organizowanego w ramach konkursu „Klasa z drewna” którego środki pochodzą z Funduszu  Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

Naszym wyjątkowym gościem była dziś pani Małgorzata Lizurej, pracownik Nadleśnictwa Namysłów.  Pani leśnik przeprowadziła zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków. Dowiedzieliśmy się na nich o różnorodności drzew i zwierząt w polskich lasach oraz jak ogromne znaczenie lasy odgrywają w Naszym życiu. Przedszkolaki zagrały w "Leśne memo', przypomniały sobie jakie przedmioty wykonane są z drewna oraz uświadomiły sobie jak często je używają. Dzieci zostały zapoznane dzieci z rolą leśnika w zakresie ochrony przyrody i zasobów leśnych. Nie zabrakło ciekawych pytań oraz wspólnych fotografii. Dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.