Podsumowanie projektu pt.: „Aleja Lipowa- pszczela oaza” realizowanego w ramach konkursu „Klasa z drewna” finansowanego ze środków z Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych w ZSP Kamienna.

Z dumą informujemy, że dziś, tj. 30.11.2023 oficjalnie kończymy realizację naszego projektu pt.: „Aleja Lipowa- pszczela oaza” realizowanego w ramach konkursu „Klasa z drewna”, finansowanego ze środków z Funduszu  Leśnego. W ramach tego projektu postanowiliśmy zbudować nową, zewnętrzną salę lekcyjną, w całości wykonaną z drewna. Wspomniana klasa zdobi teren przy budynku szkoły w Kamiennej. Naszym celem było stworzenie przyjaznej i ekologicznej przestrzeni, która wpłynie na komfort nauki oraz zdrowie dzieci i młodzieży. Cieszymy się, że dzięki projektowi „Klasa z drewna” nasi nauczyciele mogą w bardzo kreatywny i innowacyjny dla nas sposób realizować zajęcia lekcyjne. Uczniowie naszej szkoły z wielką pasją i zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach z wykorzystaniem pozyskanego sprzętu. Z każdym dniem odkrywają coś nowego, przyswajają kolejne fascynujące wiadomości i każdą wolną chwilę spędzają
w rzeczonej klasie.

Druga ‘klasa z drewna’ powstała na terenie przedszkola w Bukowie Śląskiej. Wychowankowie naszego przedszkola również mogą spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu jednocześnie ucząc się nowych rzeczy i świetnie się przy tym bawić.

Jesteśmy pewni, ze nasi nauczyciele w 100% wykorzystają potencjał zakupionych gier i planszy dydaktycznych, a drewniane wiaty będą nam służyć przez wiele lat.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za współpracę, bezinteresowną pomoc, wszelkie działania i dobre słowo. Wszystkie zamierzone zadania zostały wykonane, drewniane klasy są zamontowane, a dzieci z przyjemnością korzystają z nowych
i niezwykle atrakcyjnych materiałów dydaktycznych. Ostatecznie po długotrwałych wysiłkach, możemy śmiało powiedzieć, że nasz projekt „Klasa z drewna” zakończył się sukcesem. Stworzyliśmy nową, ekologiczną i funkcjonalną przestrzeń dla naszych uczniów, którym stwarzamy lepsze warunki nauki. Oprócz tego, przyczyniliśmy się także do promocji troski o nasze środowisko i do promocji Lasów Państwowych.