21 marca 2024 - Pierwszy Dzień Wiosny

Długo oczekiwany dzień wreszcie nadszedł  - Pierwszy Dzień Wiosny! Szkolne korytarze zajaśniały kolorami, a atmosfera pełna była entuzjazmu i radości. W naszej szkole odbyło się wiele wyjątkowych wydarzeń -  od “Mam Talent” po zajęcia sportowe. Każdy znalazł coś dla siebie, a uczniowie i nauczyciele spędzili dzień pełen zabawy i wspólnego świętowania.

Rozpoczęliśmy od emocjonującego “Mam Talent”, podczas którego nasi utalentowani uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności  imponując publiczności różnorodnością talentów i kreatywnością. Po wielu naradach jury dokonało wyboru i postanowiło wyróżnić: Przemysława, ucznia klasy I. Przemysław zaprezentował się wyjątkowo odważnie i pewnie podczas swojego występu. Jego umiejętności w taekwondo były imponujące, a techniki, które wykonał, zrobiły duże wrażenie na wszystkich obecnych.

Galeria zdjęćtutaj

I miejsce zostało przyznane niezwykle utalentowanemu zespołowi tanecznemu (Alicja i Natalia) oraz wspaniałej wokalistce (Hannie w utworze “Meluzyna”).  Ich niesamowite umiejętności artystyczne porwały publiczność i zasłużenie zapewniły im najwyższe wyróżnienie.

II miejsce zajęła wyjątkowo uzdolniona Antonina wykonując taniec z szarfą. Uczestniczka zaskoczył widzów  oryginalnością i kreatywnością.

Gratulacje dla Pawła i Mikołaja za zdobycie III miejsca! Paweł zachwycił publiczność swoim ambitnym i zaskakującym występem, podczas którego grał na keyboardzie. Z kolei Mikołaj wraz ze swoim zwariowanym występem tanecznym hip-hop na skoczku podbił serca widzów swoją energią i entuzjazmem.

Nagrodę Publiczności otrzymał duet: Alicja i Natalia oraz Antonina.

Następnie przyszła pora na pokaz mody wiosennej, który był prawdziwym festiwalem pomysłowości i stylu. Uczniowie zaprezentowali najnowsze kreacje słynnej projektantki Coco Chanel.

Nie mogło zabraknąć również klasycznej rozrywki, więc na scenie wystąpili uczniowie Koła teatralnego, którzy w przezabawny sposób zaprezentowali przedstawienie pt. „Familiada”. Podczas show rozbawiona publiczność żywo reagowała na zabawne scenki. Młodzi „aktorzy” zachęcali widownię do czynnego udziału w zabawie, przez co atmosfera była bardzo przyjemna.

Oprócz tego, wszyscy mieli okazję aktywnie spędzić czas podczas zajęć sportowych, które odbywały się na szkolnym boisku. Gry zespołowe, bieganie i skakanie pozwoliły cieszyć się pierwszymi ciepłymi promieniami słońca i aktywnie rozpocząć sezon wiosenny.

Uczniowie mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w warsztatach, które połączyły literaturę z przyrodą - czytanie na trawie. Ta innowacyjna forma czytania umożliwiła uczniom korzystanie z ciepłych promieni słońca i świeżego powietrza. W pracowni plastycznej powstawały kolorowe prace inspirowane naturą i przebudzeniem wiosny.

Pierwszy Dzień Wiosny w był dniem pełnym radości, kreatywności i wspólnej zabawy. To właśnie dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli oraz rodziców udało nam się stworzyć niezapomniane wspomnienia i wyczarować atmosferę pełną wiosennego entuzjazmu.