Warsztaty z leśnikiem-realizacja zajęć w ramach projektu „Klasa z drewna ” 29.11.2023

Dziś, tj. 29.11.2023 uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w zajęciach z leśnikiem realizowanych w ramach projektu „Aleja Lipowa- pszczela oaza” organizowanego w ramach konkursu „Klasa z drewna” którego środki pochodzą z Funduszu  Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

Leśnik Małgorzata Lizurej doświadczona w dziedzinie leśnictwa, poprowadziła warsztaty, które miały na celu zwiększenie świadomości uczestników na temat zrównoważonego pozyskiwania drewna jako surowca. Spotkanie skupiło się na ekologicznych, ekonomicznych i społecznych aspektach gospodarowania lasem oraz zastosowaniu drewna w różnych dziedzinach życia.

Warsztaty były owocne i dostarczyły uczestnikom szerokiej wiedzy. Wspólne zrozumienie zrównoważonych praktyk leśnictwa stanowiło kluczowy element spotkania. Dzięki zdobytej wiedzy, uczestnicy mogą teraz podejść do zagadnień związanych z leśnictwem z bardziej holistyczną perspektywą. Chcielibyśmy serdecznie podziękować pani leśnik Małgorzacie Lizurej za cenne informacje i wspaniałą prezentację. Dzięki niej warsztaty były nie tylko edukacyjne, ale także inspirujące.

Warsztaty z leśnikiem są nie tylko okazją do nauki, ale również do zacieśnienia więzi z naturą
i zrozumienia, jak istotne jest zrównoważone gospodarowanie lasem dla przyszłych pokoleń.