Radosław Stefanów finalistą wojewódzkiego konkursu języka angielskiego - 11.02.2014

11.02.2014r. miał miejsce wojewódzki etap Konkursu Języka Angielskiego. Ze względu na dużą liczbę uczestników (243 osoby) zmagania uczniów odbyły się w Instytucie Historii w Opolu. Naszą szkołę reprezentował weteran wszelakich konkursów angielskich -  uczeń klasy VI, Radosław Stefanów.

Konkurs rozpoczął się od testu zamkniętego, na który składało się siedem zadań sprawdzających wiedzę z zakresu słuchania, czytania, słownictwa, gramatyki oraz kulturoznawstwa. O tym jak trudny był tegoroczny konkurs świadczy fakt że po długim, trzygodzinnym, oczekiwaniu na wyniki jury ogłosiło że do finałowych zmagań zakwalifikowało się jedynie 11 uczniów, w tym nasz Radek!!! Nasz uczeń wziął następnie udział w części ustnej konkursu w której musiał odpowiedzieć na wylosowane przez siebie pytanie: ,,Co zrobiłbyś gdybyś wygrał 1000000 zł?”. Ostateczne wyniki rywalizacji ogłoszone zostaną wkrótce ale już możemy gratulować Radkowi ogromnego sukcesu jaki udało mu się w tym roku osiągnąć!!!!