Opolski Konkurs Technologii Informacyjnej - sukces Martyny Witek - 07.05.2014

7 maja 2014  ogłoszono wyniki konkursu organizowanego przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji pod nazwą Opolski Konkurs Technologii Informacyjnej (OKTI). Jest to jedyny konkurs dla uczniów szkół podstawowych w województwie opolskim o tematyce związanej z informatyką. Konkurs ma rangę konkursu wojewódzkiego. W tym roku, po rocznej przerwie, wzięło w nim udział ponad 80 uczniów ze szkół podstawowych z województwa opolskiego. Nasza reprezentantka, Martyna Witek z klasy V, zajęła w nim 8 miejsce.

Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu online, na platformie konkursowej, 30 zadań z zakresu organizacji i zarządzania plikami, edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, prezentacji multimedialnych, obróbki grafiki , baz danych, sieci globalnej Internet (wyszukiwanie i segregacja , komunikacja, inne usługi),  algorytmiki i programowania, tworzenia i administrowania stronami internetowymi, ogólnych zagadnień dotyczących sprzętu komputerowego (hardware). Martyna jest uczennicą klasy piątej, stanęła jednak w szranki z szóstoklasistami. Jej wynik -75% prawidłowych odpowiedzi – możemy uznać za sukces i dobry prognostyk na przyszły rok. Gratulacje Martyna!