Światowy Dzień Jabłka w klasie I i III - 28.09.2022

28 września 2022r. w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Jabłka. Klasa  I i III  zorganizowała przy współpracy rodziców warsztaty o wyżej wymienionej  tematyce.Zajęcia rozpoczęliśmy od pogadanki  promującej zdrowe odżywianie na temat witamin, które kryją w sobie nasze rodzime owoce. Była to też okazja, aby przypomnieć, że  jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób. Po krótkim wstępie , odbyła się  degustacja jabłek , soków jabłkowych i ciast z jabłkami. Oprócz tego uczniowie  wypowiadali się na temat znanych gatunków jabłek, które lubią i które  przynieśli do klasy. Podczas zajęć plastycznych, wykonywane były wyklejanki z jabłkami oraz wycinane jabłka z kolorowych papierów, które uczniowie samodzielnie dekorowali. Na zakończenie zajęć wszyscy zajadaliśmy się zdrowymi, soczystymi jabłkami przyniesionymi do klasy.

Autor: Wychowawcy klasy I i III Marlena Woźniak i Teresa Hnat