Spektakl "Ścieżkami bogów" - 03.10.2022

Dnia 03 października 2022 r. klasy V i VI  miały okazję obejrzeć w Namysłowskim Domu Kultury spektakl „Ścieżkami bogów” wystawiony przez Teatr Artenes z Wrocławia. Przedstawienie w bardzo interesujący i efektowny sposób prezentowało zarys wiedzy o bohaterach wybranych mitów greckich. Widzowie zapoznali się z najważniejszymi bóstwami starożytnej Grecji, a także z herosami i tytanami. Spektakl stanowił ciekawą prezentację materiału omawianego na lekcjach języka polskiego, a niewątpliwym jej atutem była oprawa audiowizualna i  uniwersalizm mitów, który sprawia, że rozterki Persefony, Syzyfa czy Narcyza nie są obce również ludziom nam współczesnym.