Konstrukcje z klocków- Laboratoria Przyszłości-17.10.2022

Zabawy konstrukcyjne towarzyszą dzieciom mniej więcej od pierwszego roku ich życia i mają pozytywny wpływ na ich rozwój. Układanie klocków pobudza kreatywność i wyobraźnię. Podczas zajęć z edukacji matematycznej uczniowie klasy drugiej uczyli się zarówno „czytania” i postępowania zgodnie z instrukcją, jak i samodzielnego tworzenia konstrukcji.

Trenowały w ten sposób koncentrację i rozwiązywały problemy, a także rozwijały wyobraźnię przestrzenną. Na zajęciach lekcyjnych uczniowie wykorzystując zestaw klocków konstrukcyjnych pozyskanych z Rządowego programu Laboratoria Przyszłości samodzielnie rysowały plan konstrukcji i projektowały budowle. Grupy pracowały wokół tematów: ZOO, Zamek oraz Wesołe Miasteczko. Taki twórczy proces był doskonałym sposobem wspierającym rozwój emocjonalny uczniów, wpływającym jednocześnie na integrację zespołu klasowego.

Autor: Wychowawczyni