"Przerwa na Czytanie" 2022-25.10.2022

Miło jest, gdy widzi się tak zaangażowaną społeczność szkolną w rożnego rodzaju akcje. Dzisiaj 25 października 2022r.  uczniowie naszej szkoły przystąpili ponownie do III Międzynarodowej Edycji VII Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie pod hasłem: ”Przerwa na Czytanie”. Biblioteka zapełniona była uczniami, którzy wybierali dla siebie odpowiednią książkę.

Nie tylko na przerwie można było przeżyć swoją przygodę z książką. W klasie I i III uczennice z Samorządu Uczniowskiego czytały młodszym czytelnikom książkę pt. „ Calineczka” oraz wiersze Jana Brzechwy. Klasy III - VIII zdecydowały się na czytanie w holu korytarza oraz w plenerze. Dziękuję wszystkim za dobrą zabawę. Wierzę, że dzięki takim przedsięwzięciom odkryjecie przyjemność obcowania z książką. Już dzisiaj zapraszam do kolejnej edycji akcji „Przerwa na czytanie” w przyszłym roku szkolnym.

Autor: Bibliotekarz szkolny