Realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - 07.11.2022

Uczniowie klasy V zainteresowani historią Egiptu sięgnęli do książki  „Strrraszna historia. Niesamowici Egipcjanie”, autorów: Terrego DearyPetera HepplewhiteMartina Browna i postanowili zrealizować projekt pt. „ Świat Starożytnego Egiptu. Usługi Pogrzebowe”.Wczytując się w historię „ Usług pogrzebowych” odnaleźli nurtujące ich pytania:  na czym polegała mumifikacja, w ile warstw bandaży owijano mumie oraz kogo i dlaczego mumifikowano?

Dowiedzieli się także, że Starożytny Egipt słynął z pięknej sztuki, która przetrwała do dzisiejszych czasów. Jedną z jej dziedzin było zdobienie sarkofagów, w których chowano faraonów, kapłanów… a nawet koty. Dlatego postanowili zaprojektować egipskie sarkofagi. Przyjrzyjmy się,  jak wspaniałe projekty stworzyli uczniowie klasy V.