Dzień życzliwości i pozdrowień-21.11.2022

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to sympatyczne święto obchodzone 21 listopada, które wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość,wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Idea tego dnia jest bardzo prosta: bądźmy dla siebie mili  codziennie, nie tylko od święta.

Na lekcjach z wychowawcami uczniowie klas IV i VII rozmawiali na temat tego, czym jest życzliwość i jak można ją sobie na co dzień okazywać. Uczniowie obdarowali się nawzajem miłym słowem, poznali również cytaty podkreślające wartość dobra płynącego ze wzajemnej akceptacji. Nie od dziś wiadomo, że okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje, dlatego atmosfera na zajęciach była tego dnia wyjątkowo pozytywna. Podsumowaniem zajęć była sesja zdjęciowa w „okienku życzliwości”.

Autor: Anna Koncur, Anna Bednarek