Kółko kodowania-nauka przez zabawę-26.01.2023

Na zajęciach kółka kodowania dzieci z klasy pierwszej i drugiej rozwijają uniwersalne kompetencje takie jak logiczne myślenie, dedukcję i obserwację oraz wyobraźnię przestrzenną. Wyrabiają umiejętność rozwiązywania problemów i myślenia przyczynowo- skutkowego. Doskonalą także umiejętność dobrej organizacji pracy oraz współpracy w grupie.

Podczas zabawy dzieci uczą się tworzyć sekwencje poleceń, które w rezultacie prowadzą ich do osiągnięcia celu. Poszukują także różnych sposobów rozwiązywania napotykanych problemów. Do osiągnięcia stawianych przed nimi zadań wykorzystują matę do kodowania z kolorowymi kubeczkami zarówno w wersji graficznej jak i komputerowej, roboty DOC z  matą, strzałki kierunkowe oraz tablicę interaktywną. Okazało się, że kodowanie może być rewelacyjną zabawą.

Autor: Nauczyciel prowadzący