Realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - 03.02.2023

Po dłuższej przerwie nadszedł czas na kolejną prezentację zadań wykonanych przez klasy II i IV w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Klasa II wykonała wspaniały projekt na podstawie książki pt.:”Cukierku, ty łobuzie!” autorstwa Waldemara Cichonia. Niesamowite i zabawne przygody kota „Cukierka” zainspirowały dzieci do twórczego działania.

Uczniowie klasy II wykonali makiety przedstawiające kolejne historie z rozdziałów książeczki, zaprezentowali wykonane dowolną techniką koty. Dużą atrakcją wystawy okazała się galeria zdjęć uczniów z ich własnymi pupilami – kociętami. Ponadto zaprezentowano inne książki z serii;” Cukieku, ty łobuzie!”, które uczniowie klasy II chętnie wypożyczali z biblioteki szkolnej.

Klasa IV również przystąpiła do swojego zadania z dużym zaangażowaniem. Uczniowie pracowali na podstawie książki - miniporadnika pt.:” Rasizm i Nietolerancja – NIE!” autorstwa Florence Dutheil. Po odczytaniu treści książki wypracowali zespołowo pouczające plakaty z przesłaniem akceptacji i tolerancji dla drugiego człowieka pod hasłem: „ Żeby dobrze żyć z innymi”.

Dziękuję bardzo za zaangażowanie i wspaniałą inicjatywę naszych zdolnych uczniów oraz wychowawców.

Autor: Bibliotekarz szkolny