Bezpieczna droga do szkoły-spotkanie z policjantami-15.09.2023

Dnia 15 września 2023 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się w naszej szkole spotkanie edukacyjno – profilaktyczne dla uczniów klas I-III
z funkcjonariuszami  KPP w Namysłowie.  Celem prelekcji było przypomnienie wielu zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Pan dzielnicowy rozmawiał
z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa  w ruchu drogowym oraz radził jak unikać niebezpieczeństw, na które narażeni są pokonując codzienną drogę do szkoły i domu.

Zwrócił on, też uwagę na obowiązek używania elementów odblaskowych oraz przypomniał o zasadach otrzymania karty rowerowej. Stróż prawa wyjaśnił uczniom, co oznacza bardzo ważne słowo – bezpieczeństwo. Na zakończenie prelekcji uczniowie zadawali policjantom pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami. W nagrodę za aktywny udział w spotkaniu uczniowie klasy I otrzymali „Poradnik dla dzieci rozpoczynających naukę czyli jak unikać kłopotów w szkole i nie tylko” oraz praktyczne zawieszki odblaskowe. W ramach realizacji działań ujętych w naszym Programie wychowawczo – profilaktycznym takie spotkania odbywają się w naszej szkole bardzo często i przynoszą pozytywne efekty. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły'' jest adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, naszym w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.