Sprzątanie świata 2023-22.09.2023

W dniu 22 września 2023 roku. uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata”. Wraz z nauczycielami wyruszyli,  aby posprzątać najbliższą okolicę. Celem inicjatywy jest propagowanie dbania o czystość naszego otoczenia, a tym samym minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko przyrodnicze.

Sama akcja pod nazwą „Sprzątanie Świata” wywodzi się z Australii, została zorganizowana tam po raz pierwszy 1989 r. W Polsce akcję tę zainicjowała w roku 1994 Mira Stanisławska-Meysztowicz założycielka Fundacji Nasza Ziemia. W tym roku organizowana jest już 30. akcja sprzątania świata w Polsce.