Zajęcia sportowo-rekreacyjne - #BEACTIVE-Europejski Tydzień Sportu-26.09.2023

26 września 2023 roku uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w kolejnej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu. Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania sportowe oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

W tym roku, uczniowie pokazali niecodzienne konkurencje sportowe. Każda klasa po wcześniejszym losowaniu miała za zadanie przedstawić je całej społeczności szkolnej, oczywiście po wcześniejszym przygotowaniu. Następnie, każda z klas przechodziła do stanowiska z kolejną dyscypliną, gdzie po zapoznaniu się z prezentacją, każdy z uczniów popróbował swoich sił w danej dyscyplinie. W ramach prezentacji każda z klas przedstawiła następujące konkurencje:

• Szermierka-klasa IV
  • Darts-klasa II
  • Bulle- klasa V
  • Badminton – klasa I
  • Unihokej – klasa VIII
  • Zumba – klasa III
  • Siłownia pod chmurką –klasa VII
  • Joga – klasa VI

Należało także zaprezentować:

• historię danej dyscypliny;
  • wybitnych sportowców danej konkurencji i rekordzistów;
  • polskie sukcesy w tej dyscyplinie;
  • przepisy, strój i zasady rozgrywania konkurencji;
  • prezentuję dyscypliny w praktyce - (pokaz 10 minutowy).

Każdy uczestnik otrzymał nagrodę za udział w tym wydarzeniu. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie i zaangażowanie w zabawę.

Autor: Andrzej Mazurek