Próbny alarm przeciwpożarowy-17.10.2023

W trosce o poprawę bezpieczeństwa uczniów w naszej szkole w dniu 17.10.2023r. o godz. 930 został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy - praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i uczniów z budynku szkoły. Decyzję o zorganizowaniu próbnej ewakuacji podjęła Pani Dyrektor, a za przebieg ćwiczeń odpowiadał koordynator d/s bezpieczeństwa- nauczyciel Andrzej Mazurek. Nad sprawnym przebiegiem i kontrolą ewakuacji czuwali strażacy PSP w Namysłowie.

Celem akcji było nauczenie dzieci właściwych zachowań  w sytuacji zagrożenia oraz zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki. W ćwiczeniach wzięli udział wszyscy uczniowie i personel obecny w budynku szkoły, łącznie 121 osób. Na umówiony sygnał dźwiękowy, zgodnie z procedurą ewakuacji, wszyscy opuścili budynek szkoły wyjściami ewakuacyjnymi w czasie 1 minuty 35 sekund i udali się na umówione miejsce zbiórki przy boisku szkolnym. Na kilka minut wszystkie sale szkolne, pomieszczenia administracyjne, kuchenne i gospodarcze pozostały puste. Cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń.

Autor: Andrzej Mazurek