Alpakowy zawrót głowy w Kamiennej - 18.10.2023

W środę 18 października, odwiedziły nas w szkole ze swoją opiekunką dwa przemiłe alpaki Czaruś i Laluś. Klasy I-III miały przyjemność z nimi pobyć i dowiedzieć się od hodowcy wielu ciekawych i ważnych informacji na ich temat. Alpaki to bardzo miłe, przyjazne zwierzęta , które pozwoliły uczniom bez obaw przytulać się do siebie i głaskać. Dzieci wykonywały  również pracę plastyczną przygotowaną przez opiekunkę zwierząt, a mianowicie wyklejały postać alpaki prawdziwą wełną tych zwierząt. Zajęcia bardzo się uczniom spodobały bo towarzyszył im cały czas Laluś i Czaruś. Było  to bardzo niezwykłe doświadczenie. Zwierzęta spacerowały również z dziećmi po boisku szkolnym, pozwoliły się nakarmić , fotografować, a na koniec pożegnać   poprzez kolejne przytulanie. Emocji nie było końca, a spotkanie z pewnością  zapadnie na długo w naszej pamięci.

Autor: Teresa Hnat