Wyniki szkolnego konkursu „Najpiękniejszy różaniec rodzinny” -30.10.2023

Miesiąc październik jest szczególnym czasem, w którym odpowiadamy na wezwanie   Maryi rozważając tajemnice różańcowe. Do odmawiania różańca wielokrotnie zachęcała Matka Boża w objawieniach: w Lourdes, w La Salette i w Fatimie. Wzywali i wzywają do niej nieustannie pasterze Kościoła.  Nasz Ojciec Święty Jan Paweł II mówił: „Różaniec to moja ulubiona modlitwa! (…). Wspaniała w swej prostocie i głębi”. Od wielu lat w październiku w naszej szkole organizujemy konkurs na  „Najpiękniejszy różaniec rodzinny”, który  ma na celu  zachęcenie dzieci do odmawiania modlitwy różańcowej indywidualnie, we wspólnocie rodzinnej i parafialnej, a także rozwój umiejętności plastycznych i manualnych oraz wzmocnienie relacji dziecka z rodzicami poprzez wspólną pracę.

Do 23 października uczniowie z klas  I - III mogli przynosić wykonane przez siebie lub przy pomocy rodziców różańce. Temat  cieszył się dużą popularnością, bowiem na konkurs wpłynęło 24 prace, tj. prawie 50% uczniów z kl. I-III.  Przy ich tworzeniu uczniowie wraz z rodzicami  wykazali się ogromną pomysłowością, wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z dzikiej róży, kasztanów, chrupek, żelków, najprzeróżniejszych koralików, makaronu, monet, sztucznych różyczek i itp.  Powołana Szkolna Komisja tj. nauczyciele, Samorząd Uczniowski oraz Wolontariat pod przewodnictwem Pani Dyrektor Ireny Rzewuckiej przy ocenie prac konkursowych miała nie lada problem, gdyż każda z prac konkursowych to prawdziwe arcydzieło.  Zastosowany system punktowy pomógł wyłonić zwycięską pracę, którą wykonał Kacper Piórkowski  uczeń kl. II. Ostatecznie komisja postanowiła nagrodzić wszystkie prace dzieci biorących udział w konkursie. Dnia 30 października podczas szkolnego apelu Pani Dyrektor Irena Rzewucka wręczyła  uczestnikom konkursu nagrody oraz dyplomy.

Wielkie gratulacje i  podziękowania składamy Dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie i w przygotowanie prac konkursowych.

Wyniki konkursu:

I miejsce  - Kacper Piórkowski kl. II

II miejsce – Izabela Stachurska, Hanna Zimoch, Gracjan Kwiecień  - uczniowie z kl. I

Wiktoria Kowalska, Oskar Kaspryszyn  uczniowie z kl. II

III miejsce – Anastazja Pańczyk, Amelia Mazik,  Igor Szymaniak  - uczniowie z kl. I

Wiktoria Jankowska, Jakub Czochór,  Antoni Szyporta – uczniowie z kl. II

Adam Lejczak, Mateusz Wdowikowski – uczniowie z  kl. III

WYRÓŻNIENIA:

• Julita Bryś, Melania Panek, Oliwia Wierzbicka – uczniowie z kl. I
  • Zofia Bilińska, Alicja Biela, Natalia Lejczak,  Mikołaj Zarzecki - uczniowie z kl. II
  • Blanka Koper, Oliwia Szymaniak, Paweł Stachurski – uczniowie z kl. III