Dzień popcornu w naszej szkole-08.11.2023

Dzień Popcornu  w naszej szkole – „Popcorn kupujesz dzieciom w Afryce naukę fundujesz”. Pierwsza akcja na rzecz dwójki dzieci ze Szkoły Podstawowej w Yambio w Sudanie Południowym cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wolontariusze na przerwach sprzedawali popcorn i zbierali pieniądze do skarbonki. Uczniowie ustawiali się w długich kolejkach  pokazali, że mają wrażliwe serca i lubią pomagać. Skarbonka z całą zbiórką została zdeponowana w sekretariacie szkoły i oczekuję na kolejną akcję  w  grudniu. Na pewno zawiera już pokaźną sumę.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, wolontariuszom, nauczycielom i pracownikom szkoły, za wielkie zaangażowanie. A szczególne podziękowania składamy dla Koła Gospodyń Wiejskich z Kamiennej za pomoc w organizacji naszej akcji, za wypożyczenie maszyny do popcornu oraz nieodpłatne przekazanie 5 kg kukurydzy i 100 opakowań. Dziękujemy Pani Pauli Stachurskiej za dostarczenie maszyny po popcornu do szkoły oraz dla Pana Czesława Chmury za pomoc w ustawieniu sprzętu. Dzisiejszy dzień pokazał, ze pomaganie innym jest naprawdę proste i każdy z nas może być dobroczyńcą. Naprawdę, nie trzeba wiele, a działając wspólnie możemy zmieniać trudne losy innych.