Obchody Dnia Niepodległości w naszej szkole - 09.11.2023

9 listopada 2023 roku w naszej szkole miał niecodzienny charakter, bowiem uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Od samego rana można było odczuć odświętną, patriotyczną atmosferę. Uczniowie mieli galowe stroje ozdobione biało - czerwonymi kotylionami, szkoła ozdobiona biało - czerwonymi dekoracjami. Uroczysta akademia rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. W dalszej części uczniowie naszej szkoły zaprezentowali inscenizację słowno - muzyczną, recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Akademia miała na celu wzbudzenie refleksji na temat faktów historycznych i przybliżenie wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku, a także uświadomić uczniom takie wartości jak wolność, niepodległość, suwerenność i patriotyzm oraz szacunek do symboli narodowych. 11 listopada to data szczególna dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapy świata. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o polskiej historii, o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Autor: Krystyna Farion