Niecodzienna lekcja języka polskiego-16.11.2023

W dniu 16 listopada 2023 roku na języku polskim uczniowie klasy VI gościli panią mgr Agnieszkę Klimas, kierowniczkę Biblioteki Publicznej w Namysłowie. Spotkanie poświęcone było pierwszej części serii książek "Detektywi na kółkach".  „Skrzynia władcy piorunów” to książka kryminalna, która przepełniona jest wieloma zwrotami akcji, szyfrów
i zagadek.

Podczas lekcji uczniowie przez moment mogli poczuć się jak detektywni. Pani Agnieszka przygotowała serię zadań, w których szóstoklasiści musieli rozwiązać wiele ciekawych zagadek detektywistycznych. Dzięki nim poznali autora książki oraz imiona głównych bohaterów. Na koniec każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki. Dziękujemy pani Agnieszce za poświęcony czas, ciekawą lekcję oraz przydatne informacje na temat funkcjonowania biblioteki.

Autor: Marta Pilszak oraz uczniowie klasy VI