Dzień Czystego Powietrza-14.11.2023

14 listopada obchodzimy Dzień Czystego Powietrza. O tym, że oddychanie czystym powietrzem jest ważne dla funkcjonowania naszego organizmu nie trzeba nikogo przekonywać. Na istotę tego problemu wskazuje chociażby fakt, iż ustanowiony został Dzień Czystego Powietrza, który obchodzony jest każdego roku 14 listopada. Z tej okazji Edukacyjna Sieć Antysmogowa w NASK przygotowała specjalne materiały edukacyjne dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Z tych pomocy skorzystali uczniowie naszej szkoły-14 listopada 2023 r. zorganizowali obchody tego święta. Odbywały się dziś zajęcia o smogu, konkursy wiedzy, eksperymenty omawiano przyczyny powstawania smogu, największego wroga  czystego powietrza. Uczniowie dowiedzieli się, że w Polsce największy udział w zanieczyszczeniach powietrza ma niska emisja, czyli spaliny samochodowe i dym z kominów pieców centralnego ogrzewania w domach, poza tym źle na jakość powietrza wpływają także transport oraz przemysł. Uczniowie dyskutowali o tym, co należy zrobić dla naszego zdrowia i ochrony środowiska. Zajęcia urozmaicone były krótkimi filmami, grami interaktywnymi oraz doświadczeniami.