Andrzejki szkolne -30.11.2023

Andrzejki to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana z dziada, pradziada. Również w naszej szkole 30 listopada odbyła się andrzejkowa zabawa. Na uczniów czekało, prócz zabaw przy muzyce i tańców w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej, wiele atrakcji. Samorząd Uczniowski przygotował dla uczestników zabawy liczne wróżby i zabawy, dzięki którym mogli oni sprawdzić, np. jaki zawód będą wykonywać w przyszłości albo jakie imię będzie nosiła przyszła wybranka lub wybranek ich serca i wiele innych. Ponadto swój stolik miała wróżka Amelia. Samorząd Uczniowski wzorowo wywiązał się z roli organizatora dzisiejszej imprezy szkolnej.

Więcej zdjęćtutaj

Warto wspomnieć, że z andrzejkami wiążą się nie tylko wróżby, ale również ludowe przysłowia. Jedno z nich szczególnie pasowało do panującej tego dnia pogody za oknem: „Gdy święty Andrzej ze śniegiem bieży, sto dni śnieg na polu leży”. Czy przepowiednia się sprawdzi? Zobaczymy …

Autor: Krystyna Farion