Klasa III pamięta o ptakach w okresie zimowym - 19.12.2023

Zima to najtrudniejszy okres dla ptaków zimujących w naszej strefie klimatycznej. Bez wsparcia ludzi, osłabione ptaki mają nikłe szanse na przeżycie w okresie mrozów i silnych opadów śniegu. Dni są  krótkie, a dostęp do pokarmu utrudniony. Uczniowie klasy trzeciej postanowili pomóc ptakom przetrwać ten trudny dla nich okres. Z zaangażowaniem przyozdobiliśmy na terenie szkoły choinki  małymi karmnikami  i kubeczkami pełnymi ziarna,  słoninki i różnorodnymi przysmakami.  Idea dokarmiania skrzydlatych przyjaciół będzie nam przyświecała do końca zimy.

Autor: Wychowawca klasy III Teresa Hnat