Szkolny bal karnawałowy-09.02.2024

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. Po wytrwałej pracy w I półroczu nauki uczniowie niewątpliwie zasłużyli na dobrą rozrywkę w formie zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w piątek 9 lutego 2024 roku. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Udekorowana była kolorowymi balonami, girlandami i maskami zachęcając do dobrej zabawy. Uczestników balu powitała pani Dyrektor oraz organizatorki, które życzyły wszystkim udanej zabawy. W szkole zaroiło się od Supermanów, Księżniczek z Krainy Lodu, diabełków, postaci filmu o z Harrym Potterze oraz przeróżnych innych postaci takich jak, czarownica, ksiądz, pszczółka, cyganka, kurczak, D. J, motylek, królewna Śnieżka i Robin Hood oraz inne stwory i dziwadła…

Stroje były kolorowe, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom jak i nauczycielom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Bal był nasycony dobrą muzyką i wspaniałą zabawą. Tańce przeplatane były konkursami, za które zwycięzcy otrzymywali nagrody.

Podczas przerwy uczniowie otrzymali lody. Tradycją każdego balu jest również wybór Króla i Królowej balu. Wybór nie był łatwy, bo wszyscy mali uczestnicy balu byli bardzo ładnie i ciekawie przebrani. I tak królem balu w naszej szkole został uczeń  kl. I Jakub przebrany za Robin Hooda, a królową została uczennica klasy III Antonina reprezentująca przebranie Damy z lat 30. Po oficjalnej koronacji Król i Królowa balu wspólnie zrobili sobie zdjęcia oraz otrzymali dyplomy i nagrody. Komisja również postanowiła przyznać nagrodę specjalną dla Mikołaja , odważne i nietuzinkowe przebranie.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i  dziękujemy za przygotowanie kreacji karnawałowych.

Do zobaczenia za rok !!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć tutaj