Spotkanie z dietetykiem-12.02.2024

W poniedziałkowy poranek, 12 lutego, mieliśmy zaszczyt gościć panią dietetyk Natalię Starczyńską-Cielek. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Jak mówiła prowadząca, tylko wypracowane, zdrowe nawyki żywieniowe pozwolą cieszyć się dobrą formą. Zwróciła także uwagę na łączenie elementów zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu.

Pani dietetyk przygotowała interesującą pogadankę i przeprowadziła dyskusję na temat zasad prawidłowego odżywiania. Omówiła też główne błędy w naszej diecie, które prowadzą do wielu chorób. Dziewczęta uczestniczące  w spotkaniu dowiedziały się, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywają dobrze skomponowane śniadanie, obiad i kolacja. Dzieci uzyskały również informacje na temat produktów jakich powinny unikać lub je ograniczać, by długo cieszyć się zdrowiem, witalnością i dobrym samopoczuciem.

Składamy serdeczne podziękowania pani dietetyk za wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas.