Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego-wyniki szkolnego konkursu-04.03.2024

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie na lekcjach języka polskiego rozwiązywali zadania związane z tym świętem oraz uczestniczyli  w konkursie, który sprawdzał  znajomość poprawnych form używanych na co dzień. W teście nie zabrakło sformułowań typu „na pewno”, „ w cudzysłowie”, czy „w każdym razie”. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VIII. Konkurs wyłonił zwycięzcę, tytuł MISTRZA POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ  w roku szkolnym 2023/2024 otrzymała  uczennica z klasy VIII, która udzieliła 80% poprawnych odpowiedzi.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Oli, a pozostałym uczniom dziękujemy za wspólną zabawę

Autor: Anna Bednarek