Szkolny konkurs pięknego czytania-01.03.2016

W roku szkolnym 2015/2016 przystąpiliśmy do programu pt. „Książki naszych marzeń”. W związku z tym dnia 1 marca 2016r. przeprowadzono w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem: „Magia Książki”. Uczniowie mieli do dyspozycji kilkanaście nowych książek do wyboru. Zadaniem uczniów było przeczytanie wybranego przez siebie fragmentu tekstu. Do konkursu przystąpiło 14 uczniów z klas I,III,IV i V. Wcześniej uczniowie ćwiczyli pilnie głośne czytanie tekstu w domu oraz w szkole z pomocą wychowawcy oraz nauczyciela polonisty.

Więcej zdjęć tutaj

Podczas konkursu Jury zwracało szczególną uwagę na poprawność, dykcję i interpretację tekstu. Na sali panowało skupienie i cisza. Najchętniej czytaną pozycją książkową podczas konkursu okazała się książka pt.: „Dżok - legenda o psiej wierności”. Ponadto czytano fragmenty takich książek jak: „Martynka i Gwiazdka”, „Rafik został sam” czy „Mikołajek”. Nie zabrakło też poważniejszej literatury, jak w książce.: „Gwiazd naszych wina”.Każdy z uczniów starał się wyrazić, to, co czyta, jak najlepiej. Emocji, takich jak odpowiedni ton, barwa głosu oddająca treść, wzbudzenie ciekawości i wzruszenia u słuchacza udało się jednak nielicznym uczestnikom konkursu. Największe wrażenie na Jury i na zebranych na sali uczniów i nauczycieli zrobiła uczennica klasy I Alicja Lejczak, która przeczytała fragment książki „Martynka i Gwiazdka”. Przeczytany przez nią fragment spełnił w pełni wszystkie kryteria ujęte w ocenie.Ogólne wyniki Konkursu Pięknego Czytania: „Magia Książki” prezentują się następująco:

I miejsce – Alicja Lejczak kl.I

II miejsce – Kinga Jarząb kl.V

III miejsce – Agnieszka Czyżowicz kl.V oraz Martyna Staszczyszyn kl.V

Wyróżnienie: Patryk Komarnicki kl.IV, Patrycja Król kl.III, Karolina Śliwińska kl.III

Uczniowie ci otrzymali nagrody w postaci dyplomów i drobnych upominków. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy za uczestnictwo i zaangażowanie. Już dziś zapraszamy za rok…

Organizator - biblioteka szkolna