Konkurs „Kraina Tauronka” - 10.03.2016

12 uczniów z klasy I ( Nicolas Biela, Maja Bogus, Hanna Chmielewka, Julia Chmielewska, Zuzanna Czarnecka, Filip Dworczyk, Maja Fraszczyk, Julita Kołbuc, Joanna Konefał, Patryk Kowalczyk, Alicja Lejczak, i Remigiusz Rudnicki) wzięło udział w Konkursie „Kraina Tauronka”. Organizatorem Konkursu był Tauron Dystrybucja Spółka Akcyjna z siedzibą w Krakowie.

Konkurs przeprowadzany był w celach kreowania u dzieci świadomej i bezpiecznej postawy wobec prądu, a także edukowania o skutkach potencjalnie niebezpiecznego kontaktu z prądem oraz uczenia prawidłowego rozpoznawania sprzętów elektrycznych wokół siebie. Konkurs trwał od 2 listopada 2015 r. do 28 lutego 2016 r i dzielił się na cztery etapy. Podczas trwania konkursu uczniowie zdobywali punkty rozwiązując quizy oraz grając w gry zręcznościowo- logiczne.  Ponadto w każdym etapie mieli oni do wykonania zadanie kreatywne, które mobilizowało wszystkich do wspólnego działania. W konkursie wzięło udział 130 klas z całej Polski.

W pierwszym etapie  uczniowie mieli za zadanie stworzyć komiks, który opowiada o przygodach Tauronka.

WYNIKI PIERWSZEGO ZADANIA SPECJALNEGO W „KRAINIE TAURONKA“

(notatka na stronie Krainy Tauronka )   z 14.12.2015

Zwycięzcy zostali wybrani!

Niniejsze klasy w kategorii 1-3 zdobyły w pierwszym etapie dodatkowe punkty:

I miejsce i 1000 punktów otrzymuje klasa 2A ze Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Mysłowicach.

II miejsce i 750 punktów otrzymuje klasa 2D ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi.

III miejsce i 500 punktów otrzymuje klasa 1 ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Kamiennej.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

W drugim etapie konkursu uczniowie mieli za zadanie stworzyć galerię witraży, która przedstawia dowolne urządzenia elektryczne.

Etap III  - Kraina Tauronka jest na dobrej drodze do odzyskania elektryczności!

Uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat, który przedstawia Krainę Tauronka w zimowej odsłonie. Postaraliśmy się bardzo. Przygotowaliśmy nie plakat, a przepiękną zimową makietę.

Etap IV - Zabawa w Krainie Tauronka wchodzi w ostatni zakręt. Wspólne zmagania uczniów przyczyniły się do tego, że w niemal całej Krainie przywrócony został prąd.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów nasza klasa zdobyła  47 miejsce na 130 uczestniczących w konkursie klas. Podsumowując konkurs w naszej klasie wyróżnieni zostali uczniowie najbardziej aktywni, którzy zdobyli największą liczbę punktów.

I miejsce zajęła Julia Chmielewska (6590 punktów),

II miejsce zdobyły Hanna Chmielewska (5044 punkty)

i Alicja Lejczak (5043 punkty),

III miejsce zajęła Joanna Konefał (4488 punktów).

To już koniec naszej edukacyjnej podróży po Krainie Tauronka. W trakcie czterech miesięcy uczniowie zdobyli cenną wiedzę na temat bezpiecznego i ekologicznego korzystania z energii elektrycznej.

Dziękuję Uczniom i Rodzicom za zaangażowanie i miłą atmosferę podczas wykonywania wspólnych zadań.

Wychowawczyni Urszula Skobelska