Turniej ortograficzno-sprawnościowy "GŻEGŻÓŁKI PRZEWRÓT W PRZÓD"-17.03.2016

Z roku na rok coraz trudniej przychodzi uczniom opanowanie prawideł polskiej ortografii. Trudno znaleźć pisemną pracę uczniowską całkowicie wolną od błędów. Dlatego postanowiliśmy przeprowadzić w naszej szkole nietypową lekcję nauki ortografii w sali gimnastycznej. Okazało się, że taka forma nauki niezmiernie mobilizuje uczniów do pracy.

Więcej zdjęćtutaj

17 marca 2016 r. reprezentanci klasy czwartej, piątej i szóstej rywalizowali ze sobą w TURNIEJU ORTOGRAFICZNO – SPRAWNOŚCIOWYM  "GŻEGŻÓŁKI - PRZEWRÓT W PRZÓD”. Turniej składał się z konkurencji sprawnościowych i zadań ortograficznych. W każdej konkurencji można było otrzymać punkty za szybkość i poprawność ćwiczeń sportowych (np. wyścig na piłkach, rzut woreczkiem do celu, przewrót w przód) oraz za poprawność wykonania zadań  ortograficznych (np. walka z bykami ortograficznymi, uzupełnianie haseł w krzyżówce, dyktando, wypisywanie jak największej ilości słów zawierających literę "ż", itp.).Zabawa przebiegała w bardzo głośnej, wesołej i sportowej atmosferze. Wychowawcy klas „ściskali kciuki", skrupulatnie sprawdzali prace swoich podopiecznych i liczyli punkty. Po ciężkich zmaganiach zwyciężyła klasa V, pokonując klasę VI tylko 1 punktem. Zwycięzcami turnieju i MISTRZAMI ORTOGRAFII zostali uczniowie:

1. Kinga Jarząb
  2. Amelia Szczygieł
  3. Julia Kosno
  4. Magdalena Śliwińska

Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Gratulujemy wygranej i zapraszamy za rok.